20 دیدگاه برای «نگهدار»

 1. وای چقدر زیبا.
  من هر دفه میام حتما نظر سحر خانوم رو میخونم.بعد میگم وای من این نکته رو نگرفتم اون نکته رو نگرفتم.دوباره از اول میخونم.الان خودم اومدم هنوز سحر خانوم نیومده.من بدون استرس میخونم.
  خیلیییییییییییییییییییییییییییی زیبا:)

 2. خاموش عزیز به من لطف دارین. راستش من دیشب این شعر رو دیدم اما نظری نذاشتم چون فک میکنم پیچیده تر از اون باشه که بتونم تفسیری ازش بکنم. من فقط تونستم به دو خوانش متفاوتی که دو مصراع پایانی میتونن داشته باشن پی ببرم. البته حس میکنم بشه از نام شعر برای تفسیرهای بیشتر بهره جست اما حقیقتا شعر سنگینی هست از لحاظ ایهام و چند بعدی بودن. هر بار آرش عزیز به من تبریک و آفرین میگقت که تونستم به تصاویر شعرها پی ببرم اما این بار من تحسینش میکنم که شعری گفته که فراتر از دو تصویر داره و هر کسی بر حسب دیدگاه خودش اونو تفسیر خواهد کرد و رسیدن به تصاویر اصلی مدنظر شاعر واقعا سخته به نظرم.

 3. شرمنده ام که دوباره اومدنم برای نظر درباره این شعر طول کشید. راستش من نمیخواستم درباره این شعر تفسیری بیشتر از اونچه در مرتبه اول گفتم رو بگم اما وقتی دیدم از انتظار سخن رفته خلاف شرط ادب دیدم که تفسیری ارائه ندم.
  من اشاره کرده بودم به نام شعر و اینکه میتونه خیلی حرف در خودش داشته باشه. و وقتی در عکس انتخابی هم دقت میشه از اون هم میشه یه جیزایی متوجه شد. هم مفهوم نگه دار رو در خودش داره این عکس و هم اون دست انگار که به یه شیشه چسبیده باشه. اگه این تصویر شعری رو بخوایم باز کنیم یه جورایی امر همراه با التماس برای توقف رو در اون می بینیم و اون شیشه هم میتونه شیشه ی یه اتومبیل باشه. اگه اینطور فرض کنیم میشه “سپردن” رو هم در معنای محافظت و مراقبت بدونیم.
  این تصویر علاوه بر اون دو تصویری بود که در نظر اولم گفتم. من حس میکنم این شعر باز هم قابلیت داشتن تصویر یا تصاویر دیگه ای رو داره.

  1. داشتم فکر میکردم بیخود نیست که بعضی خوانندگان دوست دارن اول توضیحات شما رو بخونن و بعد شعر من . تقریباً تا ذهن خود شاعر پیش میروید . جای تحسین داره . آفرین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *